Visor de contenido web Visor de contenido web

Egitaraua

Euskaraldia puntuz puntu 

Aurtengo puntuari erantzunak eta datorrenari galderak

2018ko maiatzaren 17an eta 18an – Manuel Lekuona Kultur Etxea – Lasarte-Oria

Egitaraua PDF

2018ko maiatzaren 17a
Aurkezlea: Pilar Kaltzada
09:00  Dokumentazioa jaso
09:15 Hasiera ekitaldia
09:30 > 10:30 Gizarte aktibazioa eta hizkuntza-ohituren aldaketa Galesen
Colin H. Williams, Cardiff and Cambridge Universities
10:30 > 11:00

BAT eta BAT HAMAIKA. Beste urrats bat aspaldiko elkarlanean Getxon

Alaitz Villate Galbarriatu, Bizarra Lepoan
Koldo Iturbe Mendilibar, Getxoko Udala

11:00 > 11:30 Atsedenaldia
11:30 > 12:00

Nola antolatzen ari da 2018ko Euskaraldia? Prestakuntzaz, BAM; arnasgune eta bailara izaeraz, Baztan; eta prozesuaz eta sare lanaz, Zarautz

Eneritz Rekarte Bengoetxea, Baztango Udala
Jenofa Berhokoirigoin Hirigarai, Ipar Euskal Herriko Euskaraldia
Rita Aldabaldetreku González de Txabarri, Zarauzko Euskaraldia

12:00 > 12:30

Bi gehi bi lau ez direnean: herrigintzaren magia. Hamaika gako herritarren aktibazioan

Amaia Balda Etxarte, Emun
Imanol Larrea Mendizabal, Soziolinguistika Klusterra
Zesar Martínez García, EHU 

12:30 > 13:00

Behin honetara ezkero... neurrialdia ere bai!

Josune Zabala Alberdi, Eusko Jaurlaritza, HPS

13:00 > 13:30

Ulermena aktibatzeko metodologoia berriak prestatzen

Pablo Suberbiola Unanue, Soziolinguistika Klusterra

14:15 Udaltopa
 
14:30 > 16:00 Bazkaria
16:00 > 16:30

Armairutik atera ginenekoa: testigantzetatik aurtengo praktiketara?

Aitor Unanue Zudupe, Lasarte-Oriako Udala

16:30 > 17:00 Euskaraldia puntaz punta

2018ko maiatzaren 18a

Aurkezle: Pilar Kaltzada
09:00> 09:30

Hizkuntza-ohiturak plano pertsonaletik kolektibora

Pello Jauregi Etxaniz, EHU 

9:30> 10:15

"Euskaraldia 2019: arau sozialak iraultzeko babes guneak" proposamenaren aurkezpena

Estitxu Alkorta Barragán, Eusko Jaurlaritza, HPS
Jasone Mendizabal Altuna, Euskaltzaleen Topagunea

10:15 > 11:15

Ekarpen-lana: zertan hobetuko zenuke zuk proiektu hori?
1.lantegia: Arduradun politikoak
2.lantegia: Euskara teknikariak
3.lantegia: Gizarte eragileak

11:15 > 11:45 Atsedenaldia
11:45 > 12:15

Maleta bete belarritako

Ane Barruso Lazkano, Bergarako Aranzadi Ikastola
Estepan Plazaola Otadui, Bergarako Udala

12:15 > 12:45

Eta PRESTatzen badugu lan mundua?

Ainhoa Mendibil Artetxe, Emun
Jon Ander Loidi Garitano, Fagor Ederlan

12:45 > 13:00

Ekarpen-lanaren ondorioak

Arrate Illaro Etxebarria, Euskaltzaleen Topagunea
Edurne Ramon Olano, Eusko Jaurlaritza, HPS 

 
13:00 > 13:05 Muxote Potolo Bat
13:05 > 13:15

Amaiera ekitaldia: txelo baten soinuaz 
Pello Ramirez Intxausti, biolontxelo-jolea eta Uxue Alberdi Estibaritz, bertsolaria